Godziny otwarcia: Pn-Pt: 7:30-20:00 Sb: 7:30-19:00 Nd: 10:00-18:00
informacja-o-systemie-zbierania-zuzytego-sprzetu-elektrycznego-i-elektronicznego
2019-01-31

Informacja o systemie zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Informacja o systemie zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

(zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z dnia 11.09.2015)

Drogi kliencie!

  1. Zostaw zużyty sprzęt w sklepie, w którym kupujesz nowe urządzenie. Każdy sklep ma obowiązek nieodpłatnego przyjęcia starego sprzętu, jeśli kupisz w nim nowy sprzęt tego samego rodzaju i pełniący tą samą funkcję.

  2. Zostaw małogabarytowy zużyty sprzęt w dużym markecie bez konieczności kupowania nowego. Sklepy o powierzchni sprzedaży wynoszącej min. 400 m2, prowadzące sprzedaż sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, są zobowiązane do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu.

  3. Oddaj zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w miejscu dostawy. Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.

  4. Odnieś zużyty sprzęt do punktu zbierania PSZOK - Chojnów, ul.Kraszewskiego 1,na terenie Bazy Chojnowskiego Zakładu, w okresie od maja do października, pn-pt. w godz.8.00-17.00, sob.10.00-15.00, w okresie od listopada do kwietnia pn-pt. w godz. 8.00-15.00, sob. w godz. 10.00-15.00.

  5. Zostaw sprzęt w punkcie serwisowym. Jeżeli naprawa sprzętu jest nieopłacalna lub niemożliwa ze względów technicznych, serwis jest zobowiązany do nieodpłatnego przyjęcia tego urządzenia. 

    Symbol przekreślonego kosza na śmieci umieszczany na sprzęcie, opakowaniu lub dokumentach do niego dołączonych oznacza, że produktu nie wolno wyrzucać łącznie z innymi odpadami. Obowiązkiem użytkownika jest przekazanie zużytego sprzętu do wyznaczonego punktu zbiórki w celu właściwego jego przetworzenia. Oznakowanie oznacza jednocześnie, że sprzęt został wprowadzony do obrotu po dniu 13 sierpnia 2005 r. Nie wolno wyrzucać zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami!

Aktualności

Gwarancja jakości
naszych produktów

Zakupy w systemie
ratalnym

Oferujemy zakupy
telefoniczne

Transport
na terenie całej Polski

PSB Mrówka Chojnów
ul. Zielona 2, 59-225 Chojnów
Telefon: 76-88-74-046
E-mail: chojnow@psbmrowka.com.pl